Amasya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından 23 Mart 2020 tarihinden önce örgün eğitimle eğitimlerine devam eden tüm öğrencilerin uzaktan eğitim sistemine tanımlamaları yapılmıştır.

Sisteme tanımlama yapılan tüm öğrencilere 23 Mart 2020 Pazartesi gününden itibaren derslerin Amasya Üniversitesi öğrenme yönetim sistemi (ALMS) aracılığıyla yürütüleceği ve öğrenme yönetim sistemine (ALMS) https://amasya.almscloud.com adresinden erişebilecekleri bilgisi sms olarak iletilmiş olup, ayrıca Amasya UZEM web sitesinde duyurusu yapılmıştır.

Öğrencilerimize, ALMS'de bir öğrencinin sistemi kullanım kılavuzu hakkındaki video web sitemize eklenmiş olup ilgili öğrencilere duyurusu sms olarak iletilmiştir.

Pandemi dönemiyle alakalı öğrencilerin kafasına takılabilecek tüm sorulara ilişkin cevap mahiyetinde bir video web sitemize eklenmiştir.

Öğrencileri ilgilendiren tüm konularda bilgilendirmeler bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada Amasya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından yapılacaktır.